Запитання
Установа не виконала нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за I квартал 2026-го. Оскільки форму звіту досі не затвердили, чи потрібно сплачувати цільовий внесок за невиконання нормативу до 20.05.2026? Чи маємо розрахувати його суму самостійно?
Так, внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю (далі — внесок) потрібно сплатити, навіть якщо немає затвердженої форми звіту. Розрахуйте суму самостійно на підставі власних облікових документів.
Роботодавці сплачують внесок до податкового органу за основним місцем свого обліку. Туди ж подають і звітність про його обчислення, нарахування та сплату (п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» від 15.01.2025 № 4219-ІХ (далі — Закон № 4219).
Також роботодавці мають стати на облік у податковій як платники внеску у випадках, які встановлює Закон «Про основи соціальної захищеності ...