Держспецзв’язку оприлюднила відкритий перелік програм (далі — ПЗ) та комунікаційного (мережевого) обладнання, які відтепер заборонено використовувати. Перелік чинний із 6 січня 2026 року. Він виник на виконання вимог постанови КМУ «Про затвердження Порядку формування та ведення відкритого переліку забороненого до використання програмного забезпечення та комунікаційного (мережевого) обладнання» від 22.10.2025 № 1335 (далі — Постанова № 1335). Під заборону потрапила й популярна серед бюджетників програма «UA-Бюджет».
З’ясовуємо, кому заборонили використовувати вороже ПЗ
Використання забороненого ПЗ після 6 січня 2026 року тягне за собою відповідальність для керівників державних / комунальних установ. Причина — програму визнали такою, що створює ризики для національної безпеки, а робота з нею в бюджетній сфері порушує вимоги кіберзахисту.
Поки приватний бізнес залишається у сірій зоні, повністю та безумовно вороже ПЗ забороняють використовувати:
- держорганам;
- суб’єктам критичної інфрастру...